۰

تجهیز ۱.۶ میلیون هکتار اراضی کشاورزی به سامانه‌های نوین آبیاری

شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۸
اخبارتجارت:مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: ۶۵۷۳ پروژه سامانه های نوین آبیاری تا پایان مهر ماه سال جاری در ۸۵ هزار و ۸۹۲ هکتار در اراضی کشاورزی اجرا شده است.
تجهیز ۱.۶ میلیون هکتار اراضی کشاورزی به سامانه‌های نوین آبیاری
به گزارش اخبارتجارت به نقل ازمهر  وزارت جهاد کشاورزی، عباس زارع افزود: علاوه بر سطح اجرا شده، این طرح در ۱۵۱ هزار و ۳۴ هکتار از اراضی کشاورزی در حال اجرا می باشد.
وی، مجموع سطوح اجرا شده و در حال اجرای سامانه های نوین آبیاری را از ابتدای امسال ۲۳۶ هزار و ۹۲۶ هکتارعنوان کرد.
مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری معاونت آب و خاک گفت: از آغاز اجرای طرح سامانه های نوین آبیاری تا مهر امسال، یک میلیون و ۶۸۶ هزار و ۹۷۲ هکتار از اراضی کشاورزی کشور به این سامانه ها مجهز شده اند.
زارع با بیان این که طرح سامانه های نوین آبیاری طی امسال نسبت به سال گذشته رشد خوبی داشته است، اظهار داشت: در هفت ماهه نخست سال ۹۵، این سیستم در سطح ۳۱ هزار و ۹۰۱ هکتار اجرا شد.
وی ادامه داد: بیشترین سطح اجرای سامانه های نوین آبیاری در هفت ماهه نخست امسال مربوط به استان فارس با ۱۱ هزار و ۵۲ هکتار، اصفهان ۷۴۷۳ هکتار و همدان با ۵۰۰۱ هکتار است.
به گفته مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری، استان های هرمزگان با اجرای سامانه های نوین آبیاری در ۴۵۳۵ هکتار، جنوب کرمان ۴۳۳۳ هکتار و تهران ۳۷۹۱ هکتار در رده های بعدی قرار دارند.
وی گفت: استان های البرز، گیلان و قم به ترتیب کمترین سطوح اجرایی سامانه های نوین آبیاری را در هفت ماهه نخست امسال به خود اختصاص داده اند.
کد مطلب: 3790
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *